530-26-06-BL-0100F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Assmann WSW Components
In Stock: 177
Datasheet
6 Conductor Modular Straight Cable Black 100' (30.5m)
530-26-06-BL-0100F
DigiKey Part Number
CN266-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-06-BL-0100F
Description
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 100'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
CNC Tech
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.267" (6.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)