3135-22-1-0500-009-1-TS
DigiKey Part Number
3135-22-1-0500-009-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-22-1-0500-009-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG PNK
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Pink 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C