3132-18-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN101L-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-18-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 250'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Blue 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.079" (2.01mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
34/0.0071"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.560.65000kr.560.65
2kr.535.00000kr.1,070.00
4kr.509.37250kr.2,037.49
10kr.477.33200kr.4,773.32
20kr.451.70600kr.9,034.12
40kr.432.48300kr.17,299.32
100kr.416.46570kr.41,646.57
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG BLK 250'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 18AWG WHT 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG YEL 250'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 18AWG RED 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG GRN 250'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 500'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 18AWG BLU FOOT
In-Stock: 500
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'