302-28-37-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN252GR-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
302-28-37-GR-0250F
Description
CBL RIBN 37COND 0.05 GRAY 250'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 37 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
1.850" (46.99mm)
Voltage
300 V
Number of Conductors
37
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
28 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG