10064-34-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-34-1-0500-006-1-TS-ND
1175-10064-34-1-0500-006-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-34-1-0500-006-1-TS
Description
HK-UP STD 34AWG 30V BRN FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 AWG Hook-Up Wire 7/0.0024" Brown 30V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.013" (0.33mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C