10064-32-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN567R-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Red 30V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 11
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.88.70000kr.88.70
2kr.84.45000kr.168.90
3kr.82.08333kr.246.25
5kr.79.16200kr.395.81
7kr.77.28429kr.540.99
10kr.75.34500kr.753.45
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 1
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 500'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 25'