415-0070-MM500
DigiKey Part Number
J10357-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0070-MM500
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Johnson
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz