415-0031-MM150
DigiKey Part Number
J10298-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0031-MM150
Description
COAX CBL SMA TO SMA 5.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 5.906" (150.00mm)
Length
5.906" (150.00mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
12.4 GHz