969M101-20-1
DigiKey Part Number
CI20B-1000-ND
1233-969M101-20-1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-20-1
Description
HOOK-UP 20AWG 31KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Clear 31kV 1000.0' (304.8m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.240" (6.10mm)
Packaging
Bulk
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
31kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C