969M101-16-1
DigiKey Part Number
CI16B-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-16-1
Description
HOOK-UP 16AWG 42KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire Clear 42kV 1000.0' (304.8m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.260" (6.60mm)
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
42kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C