969M101-14-1
DigiKey Part Number
CI14B-1000-ND
1233-969M101-14-1-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-14-1
Description
HOOK-UP 14AWG 42KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire Clear 42kV 1000.0' (304.8m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.280" (7.11mm)
Packaging
Bulk
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
42kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C