Image for 482W101-20-CA-003 is not available
482W101-20-CA-003
DigiKey Part Number
CI1068-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482W101-20-CA-003
Description
IDC RIBBON CABLE ASSEMBLY 3' 20C
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.00' (914.40mm)
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Cicoil
Length
3.00' (914.40mm)
Packaging
Bulk
Features
Friction Lock
Part Status
Active
Color
Clear, Ribbon
Connector Type
Socket to Socket
Shielding
Unshielded
Number of Positions
20
Cable Termination
IDC
Number of Rows
1
Base Product Number
Pitch - Connector
0.025" (0.64mm)