SOLDERWICK1.5
DigiKey Part Number
315-SOLDERWICK1.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SOLDERWICK1.5
Description
1.5MM SOLDER WICK NO CLEAN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Desolder Braid/Wick No Clean Yellow 0.059" (1.50mm) 5' (1.524m)
Category
Product Type
Braid/Wick
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Type
No Clean
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Width
0.059" (1.50mm)