SBB1002-1
DigiKey Part Number
SBB1002-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBB1002-1
Description
BREADBOARD GENERAL PURPOSE NPTH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Breadboard, General Purpose Non-Plated Through Hole (NPTH) 3 Hole Pad (Single Side)
Category
Plating
Non-Plated Through Hole (NPTH)
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Circuit Pattern
3 Hole Pad (Single Side)
Series
Hole Diameter
0.039" (1.00mm)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.40" L x 1.10" W (35.6mm x 27.9mm)