TND07SV680KTBAAAA0
DigiKey Part Number
565-TND07SV680KTBAAAA0CT-ND - Cut Tape (CT)
565-TND07SV680KTBAAAA0TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TND07SV680KTBAAAA0
Description
VARISTOR 68V 250A DISC 7MM
Customer Reference
Detailed Description
68 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Category
Current - Surge
250 A
Energy
3.3J
Capacitance @ Frequency
2600 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
40 V
Maximum DC Volts
55 V
Varistor Voltage (Min)
61 V
Varistor Voltage (Typ)
68 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max)
75 V