EKMQ451VSN681MA50S
DigiKey Part Number
565-EKMQ451VSN681MA50S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EKMQ451VSN681MA50S
Description
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
450 V
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C