3SMC7.5CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC7.5CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC7.5CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC7.5CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC
Detailed Description
12.9V Clamp 232.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
232.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V