3SMC33CA TR13 PBFREE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
53.3V Clamp 56.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB, SMC
3SMC33CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC33CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC33CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-3SMC33CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC33CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V