3SMC28CA TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC28CATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-3SMC28CATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-3SMC28CATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC28CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Detailed Description
45.4V Clamp 66A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V