3SMC13A-TM TR13 TIN/LEAD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3SMC13A-TM TR13 TIN/LEAD |
Description | TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 21.5V Clamp 139.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A |
Series | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V | Supplier Device Package |