3SMC130A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-3SMC130ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3SMC130A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMC
Detailed Description
209V Clamp 14.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V