1SMB13CA TR13 PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1SMB13CA TR13 PBFREE |
Description | TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 21.5V Clamp 27.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V |