1.5SMC8.2A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC8.2ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC8.2A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.1V Clamp 124A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
124A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.02V
Voltage - Breakdown (Min)
7.79V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.1V