1.5SMC43A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC43ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC43A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
59.3V Clamp 25.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36.8V
Voltage - Breakdown (Min)
40.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59.3V