1.5SMC30A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC30ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC30A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
41.4V Clamp 36A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41.4V