1.5SMC20A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC20ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC20A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.7V Clamp 54A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
54A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17.1V
Voltage - Breakdown (Min)
19V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.7V