1.5SMC200A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC200ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1.5SMC200ATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1.5SMC200ATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC200A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
274V Clamp 5.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
171V
Voltage - Breakdown (Min)
190V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
274V