1.5SMC18A TR13 PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5SMC18ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-1.5SMC18ATR13PBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-1.5SMC18ATR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC18A TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15.3V
Voltage - Breakdown (Min)
17.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.2V