Image for 1.5CE250A BK PBFREE is not available
1.5CE250A BK PBFREE
DigiKey Part Number
1514-1.5CE250ABKPBFREE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5CE250A BK PBFREE
Description
TVS DIODE 214VWM 344VC DO201
Detailed Description
344V Clamp 5A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
214V
Voltage - Breakdown (Min)
237.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
344V