1.5CE170A TR TIN/LEAD
DigiKey Part Number
1514-1.5CE170ATRTIN/LEADTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5CE170A TR TIN/LEAD
Description
1500W TH TRANSIENT VOLTAGE SUPPR
Detailed Description
234V Clamp 6.4A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
145V
Voltage - Breakdown (Min)
161.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
234V