Image for LTIGK5A-1S-WH-AM-FN/125N is not available
LTIGK5A-1S-WH-AM-FN/125N
DigiKey Part Number
432-LTIGK5A-1S-WH-AM-FN/125N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTIGK5A-1S-WH-AM-FN/125N
Description
SWITCH ROCKER DPST-NO 15A 125V
Detailed Description
Rocker Switch DPST-NO 15A (AC/DC) 125 V Panel Mount, Snap-In
Illumination Voltage (Nominal)
125 VAC
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Voltage Rating - AC
125 V