BA1-B0-10-610-522-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Image for BA1-B0-10-610-522-D is not available
BA1-B0-10-610-522-D
DigiKey Part Number
432-BA1-B0-10-610-522-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BA1-B0-10-610-522-D
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 10A 277 V AC 80 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
80 V