AA2-B0-20-620-3B1-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Carling Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Datasheet
Image for AA2-B0-20-620-3B1-C is not available
AA2-B0-20-620-3B1-C
DigiKey Part Number
432-AA2-B0-20-620-3B1-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA2-B0-20-620-3B1-C
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 20A 277 V AC 80 V DC Lever Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
80 V