CPPLC7L-A7BR-40.0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
Suntsu Electronics, Inc.
TXC CORPORATION
In Stock: 230
40 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPLC7L-A7BR-40.0TS
DigiKey Part Number
CPPLC7L-A7BR-40.0TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPLC7L-A7BR-40.0TS
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)