CPPC7LZ-A7BR-65.536TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
65.536 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
DigiKey Part Number
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS
Description
XTAL OSC XO 65.5360MHZ CMOS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7LZ-A7BR-65.536TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)