CPPC7LT-A5BR-7.3728TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
7.3728 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7LT-A5BR-7.3728TS
DigiKey Part Number
CPPC7LT-A5BR-7.3728TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7LT-A5BR-7.3728TS
Description
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7LT-A5BR-7.3728TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)