MF72-200D9 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Ametherm
In Stock: 0
Datasheet
Inrush Current Limiter 200 Ohms ±20% 500 mA 0.433" (11.00mm)
MF72-200D9
DigiKey Part Number
317-1172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-200D9
Description
ICL 200 OHM 20% 500MA 11MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
500 mA
Series
R @ Current
5.007 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.433" (11.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
200 Ohms