TCMIV334AT
DigiKey Part Number
4713-TCMIV334ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-TCMIV334ATCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-TCMIV334ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMIV334AT
Description
TANT 20% 35V .33UF A CASE STD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 15Ohm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
15Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
35 V