GMT10CG820J100NT4
DigiKey Part Number
4713-GMT10CG820J100NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT10CG820J100NT4CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT10CG820J100NT4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT10CG820J100NT4
Description
CAP0603 COG 82PF 5% 100V AECQ
Detailed Description
82 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)