GMT02CG2R2B50NT15
DigiKey Part Number
4713-GMT02CG2R2B50NT15TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT02CG2R2B50NT15CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMT02CG2R2B50NT15DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMT02CG2R2B50NT15
Description
CAP0201 COG 2.2PF .1PF 50V AEC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)