GMC32X7R476M10NT
DigiKey Part Number
4713-GMC32X7R476M10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC32X7R476M10NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC32X7R476M10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC32X7R476M10NT
Description
CAP1210 X7R 47UF 20% 10V
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)