PCSK2512JR050P6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PCSK2512JR050P6 |
Description | 2512 0.05OHMS 1W 5.0% 25PPM/C |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |