CB350M6918A1SS
DigiKey Part Number
4506-CB350M6918A1SS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB350M6918A1SS
Description
CURRENT SENSOR SHUNT 350A
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 350A 1 Channel Shunt Bidirectional Module
Category
Output
CAN Bus
Mfr
Linearity
±0.2%
Series
Accuracy
±0.5%
Packaging
Tray
Voltage - Supply
6V ~ 18V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C