APLR1000J3K30SE
DigiKey Part Number
4506-APLR1000J3K30SE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APLR1000J3K30SE
Description
RES 3.3K OHMS 5000V PULSE 1000J
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.335" Dia x 2.047" L (8.50mm x 52.00mm)