CNY17-2-300E
DigiKey Part Number
CNY17-2-300E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNY17-2-300E
Description
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optoisolator Transistor with Base Output 5000Vrms 1 Channel 6-SMD
Category
Voltage - Output (Max)
70V
Current - Output / Channel
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.4V
Current - DC Forward (If) (Max)
60 mA
Vce Saturation (Max)
300mV
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Min)
63% @ 10mA
Mounting Type
Surface Mount
Current Transfer Ratio (Max)
125% @ 10mA