SRU2013-220Y
DigiKey Part Number
SRU2013-220YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRU2013-220YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRU2013-220YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRU2013-220Y
Description
FIXED IND 22UH 400MA 880 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 880mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRU2013-220Y Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
880mOhm Max
Series
Q @ Freq
12 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
25MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
350mA