SMAJ200CA
DigiKey Part Number
SMAJ200CABBTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ200CABBCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ200CABBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
324V Clamp 1.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ200CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V