SMAJ110A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 8.452
Datasheet
Microchip Technology
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
SMAJ110A
DigiKey Part Number
SMAJ110ABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ110ABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ110ABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMAJ110A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V