RLB9012-680KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
68 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.36 A 210mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
RLB9012-680KL
DigiKey Part Number
RLB9012-680KL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLB9012-680KL
Description
FIXED IND 68UH 1.36A 210 MOHM TH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RLB9012-680KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.9MHz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)