RLB9012-332KL
DigiKey Part Number
RLB9012-332KL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLB9012-332KL
Description
FIXED IND 3.3MH 290MA 9.1 OHM TH
Detailed Description
3.3 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 290 mA 9.1Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
EDA/CAD Models
RLB9012-332KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
9.1Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 252kHz
Series
Frequency - Self Resonant
600kHz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)